Nesvarbu, ar turite tik vieną kristalą, kuris rezonuoja su jūsų siela, ar skirtingus kristalus kiekvienai čakrai, jei norite, kad jūsų brangakmeniai veiktų efektyviai, labai svarbu jais rūpintis.

Kristalai yra nuostabūs, jie atneša mums pusiausvyrą, saugo mus nuo blogų vibracijų ir toksiškos energijos, jie amžinai skleidžia aukštas vibracijas, kad būtume stiprūs ir ramūs. Žinodami, kaip valyti kristalus, galite būti tikri, kad jūsų brangakmeniai bus pilnai įkrauti ir visada pasiruošę palaikyti aukštas gydomąsias vibracijas.

Išvalyti savo kristalus ir visiškai juos įkrauti nėra sudėtinga, tačiau tai svarbu. Tuos emocinius akmenis, kuriuos laikote šalia ir reguliariai naudojate, reikės išvalyti labiau nei tuos, kurie daugiau guli lentynoje. Kuo dažniau naudojate akmenį, tuo dažniau jį reikia valyti. Kadangi kristalai puikiai išvalo erdves, visa ta neigiama energija turi kažkur dingti, todėl nesąžininga palikti savo mylimą brangakmenį pilną neigiamų šiukšlių. Išbandykite šiuos paprastus ir lengvus būdus, kaip užtikrinti, kad jūsų akmenys spinduliuotų šviesa, ir išvalykite tas nepageidaujamas vibracijas, kad kaskart gautumėte šviežią, pilną ir nuostabią gydomąją patirtį.

Mėnulio jaunatis / pilnatis

Kristalai ir mėnulio šviesa eina koja kojon. Mėnulis gali išvalyti kristalus giliu energetiniu lygmeniu ir tai praktikuojama jau daugelį amžių. Mėnulio šviesa taip pat padeda jūsų brangakmeniams įsiurbti mylinčią moterišką energiją. Pilnatis suteiks atpalaidavimo energijos, o jaunatis - augimo energijos.

Prieš pat miegą padėkite kristalus ant palangės ir palikite juos ten per naktį. Tai suteiks pakankamai laiko brangakmeniui sugerti visą tą sodrią mėnulio šviesą. Net jei negalite to padaryti visai nakčiai, kelios valandos taip pat padarys stebuklus. Šis valymo būdas puikiai tinka visiems akmenims, ypač tiems, kurių negalima valyti vandeniu.

Užtemimai

Užtemimas gali būti nuostabi energetinė jėga ir sukelia tuos pačius jausmus, kaip ir naujo lapo gyvenime vertimas. Nesvarbu, ar tai Saulės, ar Mėnulio užtemimas, tai gali būti puiki proga įkrauti savo kristalus visiškai nauja energija. Šio gamtos reiškinio metu gali įvykti dramatiškų pokyčių. Mėnulio užtemimas glaudžiai susijęs su dideliais vidiniais poslinkiais ir pokyčiais, o Saulės užtemimas kalba apie išorinius poslinkius ir nuožmius jūsų gyvenimo pokyčius. Tai puiki proga išjudinti įvykius tiems, kurie yra įstrigę sustingusioje energijoje.

Sužinokite, kada bus kitas Saulės arba Mėnulio užtemimas, ir palikite savo brangakmenius ant palangės, balkone arba saugioje lauko vietoje, kur jie galėtų gerti visą tą šviesą. Įsitikinkite, kad jūsų brangakmeniams nekenkia saulės šviesa, jei renkatės Saulės užtemimą. Dėl tiesioginių saulės spindulių kai kurie brangakmeniai gali išblukti (pvz. ametistas). Kalnų krištolas yra idealus brangakmenis abiem šioms valymo ir įkrovimo praktikoms.

Sūrus vanduo

Kaip žino visi, kurie kada nors maudėsi juroje, sūrus vanduo akimirksniu gydo. Naudodami sūrų vandenį kristalams valyti, galite sugerti nepageidaujamą energiją ir išvyti visus neigiamus atspalvius. Sūrus vanduo yra puikus būdas pajungti savo brangakmenius į švelnų srautą ir panaudoti tą potvynio ir atoslūgio jėgą, kuri skatina pasitikėjimą ir pokyčius. Tie, kurie gyvena netoli jūros, gali surinkti dubenį sūraus vandens savo kristalams, tačiau jei neturite prieigos prie jūros, nebijokite - druskos įmaišymas į vandenį taip pat tiks.

Įsitikinkite, kad jūsų kristalai yra visiškai panardinti į sūrų vandenį porai valandų ar net visai dienai, jei galite ištverti tiek laiko be jų. Išėmę akmenis visada pasirūpinkite, kad jie būtų tinkamai nusausinti. Žinokite, kad ne visi kristalai mėgsta vandenį. Tokie akmenys, kaip ametistas ir kvarcas, dėl savo kietesnės prigimties tinka šiai valymo technikai, tačiau minkštesni ir poringesni akmenys, tokie kaip selenitas, lepiolitas, malachitas ir angelitas, neturėtų sušlapti.

Valymas dūmais

Visi, kurie kada nors dūmais valė patalpas, norėdami išsklaidyti blogą energiją, žino, kokia veiksminga yra ši paprasta praktika. Dūmai yra dar viena sena technika, kurią taikant dažnai naudojamas šalavijas, kedras, levandos ir saldžiosios žolės - tai tik kelios žolelės, kurios puikiai veikia. Šalavijas yra populiariausias pasirinkimas, nes ši žolė pasižymi daugybe gydomųjų savybių. Šis stiprus augalas valo, gali sujungti mus su dvasių pasauliu, išvalyti neigiamą energiją ir nuraminti visus streso atspalvius. Būtent tokios vibracijos reikia jūsų pavargusiam kristalui.

Dūmais valydami akmenis įsitikinkite, kad esate prie atviro lango arba lauke, kad bloga energija turėtų kur išeiti. Vienoje rankoje uždekite šalavijo lazdelės galiuką, kitoje rankoje turėkite akmenį ir pamosuokite šalaviju virš akmens, kad dūmai apsuptų akmenį bent 30 sekundžių. Vienas iš geriausių valymo dūmais metodo aspektų yra tai, kad jį galite atlikti su bet kokiais kristalais, ypač tokiais kaip piritas, kai nenorite prarasti jų spindinčio blizgesio.

Saulės šviesa

Mėnulis yra kupinas moteriškos energijos, o auksinis saulės spindesys suteikia daugiau vyriškos dvasios ir reiškia gyvybingumą, energiją ir gyvybinę jėgą. Saulė yra galingas įrankis ir, kaip žino visi, kurie kada nors nuplovė žiemos bėdas atsisukę veidu į saulę, ši žvaigždė yra labai stipri. Palaukite gražios dienos arba giedro dangaus ir padėkite savo akmenį, kad sušiltų saulės šviesoje. Nėra nieko malonesnio, kaip laikyti saulėje įkaitusį akmenį rankoje ir jausti, kaip šis džiaugsmas persiduoda į sielos gelmes.

Nors saulės spindesys yra puikus būdas išvalyti savo brangakmenius, ne visi akmenys yra vasaros ir saulės šviesos kūriniai. Kai kurie kristalai išbluks ir praras gyvybingumą, jei bus palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose, ir joks akmuo neturėtų būti per ilgai laikomas saulės spinduliuose. Tamsesni akmenys, pavyzdžiui, hematitas, ir raudoni bei oranžiniai akmenys, pavyzdžiui, karneolis, saulės šviesoje veikia geriausiai. Tarp akmenų, kurių nereikėtų laikyti saulėje, yra ametrinas, akvamarinas, ametistas, kalcitas, berilas ir citrinas, taip pat kiti reti brangakmeniai, kurie gali prarasti savo spalvą.

Garsas

Kitas saugus ir išmintingas būdas valyti ir įkrauti kristalus yra garso galia. Garso dažnis, kuriuo perplaunamas kristalas ir įjungiama nauja vibracija, yra puikus nerizikingas brangakmenių valymo būdas. Tai greitas ir veiksmingas būdas, taip pat išmintingas tiems, kurie turi visą krūvą kristalų, kuriuos valyti ir įkrauti atskirai užtruktų visą amžinybę.

Nesvarbu, ar naudojate giedojimą, ar kamertonus, ar dainuojančio Tibeto dubens, ar varpų skambesį, svarbu tik tai, kad garsas pasiektų akmenis apimančią vibraciją. Tai galite naudoti bet kuriam akmeniui, o garso vonia neturi trukti ilgiau nei penkias minutes.

Didesni akmenys

Geodai ir akmenų plokštės gali būti dar vienas puikus būdas išvalyti mažesnius kristalus. Didelių akmenų naudojimas įkrovimui yra nesudėtingas būdas leisti brangakmeniams gydyti vieniems kitus ir dalytis energija. Kvarcas ir selenitas ypač gerai tinka kitiems kristalams valyti. Skaidrusis kvarcas vadinamas pagrindiniu gydytoju, o selenitas puikiai valo toksines vibracijas.

Norėdami naudoti didesnius geodus ir plokštes kitiems kristalams valyti, galite tiesiog padėti mažus brangakmenius ant didesnių akmenų. Jei šis balansavimo veiksmas atrodo sudėtingas, taip pat galite tiesiog sudėti juos į maišelį kartu arba kartu padėti ant lėkštės. Palikite juos susimaišyti su vienas kito nuotaikomis šešioms valandoms arba, jei turite kantrybės, galite palikti juos per naktį.

Žemė

Žemė yra vienas iš labiausiai mus įžeminančių elementų, todėl stovint basomis kojomis dirvoje ar žolėje galima iš karto išvalyti ir atgaivinti dvasią. Tą patį galima pasakyti ir apie kristalus. Užkasdami savo brangakmenius į žemę, puikiai juos įžeminsite ir paskatinsite bet kokią blogą energiją pasišalinti.

Raskite saugią ir šventą vietą savo brangakmeniui palaidoti, galbūt tai bus vieta, kuri jums atrodo ypatinga, arba po mėgstamo medžio šakomis, arba net savo sode. Užkaskite juos į žemę (reikia tik kelių centiumetrų gylio). Palikite mažiausiai 24 valandoms arba net trims dienoms. Kristalai mėgstantys Žemę: Tigro akis, citrinas, karneolis, jaspis, kalcitas ir agatas.

Vizualizacija / meditacija

Galiausiai akmenis galite išvalyti ir įkrauti dalydamiesi savo intuityviomis galiomis. Akmenų valymas pasitelkiant vizualizacijos ir meditacijos metodus gali būti puikus būdas sustiprinti ryšį su savo kristalais. Kaip jie duoda jums, taip ir jūs galite duoti jiems atgal. Tai taip pat vienas saugiausių akmenų valymo būdų, nes nerizikuojate išblukinti ar pažeisti natūralią akmenų pusiausvyrą su vandeniu, dirvožemiu, saule ar kitais elementais. Tačiau svarbu, kad jaustumėtės geroje erdvėje, įžemintumėte ir sujungtumėte savo energiją, kad akmeniui nereikėtų atlikti jokio darbo.

Laikykite akmenį dominuojančioje rankoje ir įžeminkite savo energiją, kol pasijusite susitelkę. Vizualizuokite didelę baltą šviesą savo rankose, kuri supa akmenį ir prasiskverbia į kiekvieną jo porą. Sutelkite dėmesį į tai, kad visi nešvarumai ir neigiama energija išteka iš jūsų akmens ir yra pakeičiami tyra ir šviesa. Šis procesas gali užtrukti kelias minutes ir jį turėtumėte atlikti tik su vienu akmeniu vienu metu, kad galėtumėte visiškai sutelkti savo energiją. Šią praktiką galite atlikti su bet kuriuo brangakmeniu.

Chrizokola "Extra"
5,90 €7,90
-25%

Ar reikia valyti savo naujus kristalus?

Taip! Vos tik įsigiję kristalą, turėtumėte jį išvalyti, įkrauti ir suprogramuoti taip, kad jis atitiktų jūsų asmeninius poreikius. Medituodami laikykite akmenį ir įsivaizduokite viską, ko iš jo norite, kartu dėkodami už tai, kad jis yra jūsų gyvenime.

Kaip dažnai reikia valyti savo brangakmenius?

Tai priklauso nuo to, kaip dažnai naudojate savo brangakmenius ir kokį darbą jie atlieka. Dažnai naudojamus, nuolat su savimi nešiojamus arba emociškai sunkiu darbu pasižyminčius kristalus turėtumėte valyti dažniau nei kambaryje ar ant lentynos stovinčius akmenis. Gera taisyklė - išvalyti ir įkrauti savo kristalus kartą per mėnesį arba po kiekvieno sunkaus seanso, jei dirbate su čakromis ar reiki. Kaip ir su visais kitais kristalais, dažniausiai ryšys grindžiamas intuicija, todėl jei jaučiate, kad jūsų brangakmeniui praverstų išvalymas - pirmyn.

Kaip žinoti, kada akmuo yra išvalytas?

Po valymo seanso jūsų akmuo rankoje turėtų jaustis lengvesnis ir mažiau apsunkintas. Vėlgi, intuicija visada yra geriausias jūsų vadovas bendraujant su dieviškaisiais akmenimis.

Kristalai atlieka sunkų darbą su energija, todėl jie gali užsikimšti arba tapti energetiškai sunkūs. Išvalydami ir įkraudami kristalus padedame jiems atsikratyti visos sukauptos energijos ir išvalome erdvę, kad jie galėtų tęsti gerą darbą.


EnglishEstonianGermanLatvianLithuanianPolish